Obecnie automatyzacja jest kluczem do sukcesu w każdej branży. Jeszcze do niedawna, pierwszym skojarzeniem z automatyzacją były fabryki czy zakłady przemysłowe. Zastąpienie ludzi robotami oznaczało bezpieczeństwo, precyzję wykonania i niezawodność.

SopraSteria także produkuje – w naszej ‘Automation Factory’ pracujemy tworząc rozwiązania oszczędzające setki godzin pracy niemal na każdym szczeblu. Dostarczane rozwiązania mogą być automatyzacją techniczną, bazującą na skryptach takich jak VBA, Powershell lub też automatyzacją procesową, bazującą na narzędziach takich jak UiPath lub Automation Anywhere.

 

Automatyzacja procesów, znana jako RPA (Robotic Process Automation) jest szczególnie szybko rozwijającą się dziedziną. Dzięki zakodowanej sztucznej inteligencji nasze roboty samodzielnie podejmują decyzje, bazując na wynikach otrzymanych w poprzednich krokach. Service Desk dział monitoringu, działy wsparcia L1 czy L2, działy finansowe, HR – wszędzie znajdą się zadania rutynowe, które nawet jeśli wymagają nadzorowania przez człowieka, nie muszą być w całości wykonywane ręcznie.

Rutyna oznacza także ‘błędy ludzkie’. Robot jest niezawodny, nie choruje, nie spóźnia się. Nie zdarza mu się także kliknąć w niewłaściwy przycisk. Jest w pełni monitorowany, człowiek musi wkroczyć tylko wtedy, jeżeli jest to absolutnie niezbędne.

 

Jak pracujemy?
Po audycie i znalezieniu najlepszego rozwiązania przechodzimy do najprzyjemniejszego dla nas etapu- programowania robotów. Automatyzację wykonujemy, bazując na wymaganiach klienta i uzgodnionej z nim technologii.
Pierwsze dni/tygodnie automatyzacji to tak zwany okres ‘hypercare’. Wnikliwie sprawdzamy rezultaty automatyzacji. Wszystko musi działać dokładnie, tak jak zostało zaprojektowane i zgodnie z założeniami.
W końcu – RUN – czas liczenia zysków z automatyzacji.