Historia

Historia poświęcona przedsiębiorczości

Dzięki silnemu duchowi przedsiębiorczości i poczuciu zbiorowego zaangażowania, każdego dnia pracujemy nad dostarczaniem naszym klientom rozwiązań, od doradztwa po integrację. Nasz cel: być wzorcowym partnerem dla dużych organów administracyjnych, finansowych i przemysłowych oraz strategicznych firm w głównych krajach, w których jesteśmy obecni. Nasza ambicja: być istotnym i mieć pozytywny wpływ na biznes i społeczeństwo.

2014 – 2020

Nowy paradygmat koncentrujący się na rozwoju i konkurencyjności.

Rozpoczęcie Projektu Sopra Steria 2020 ma na celu poprawę wyników Grupy we wszystkich obszarach i zwiększenie jej wartości dodanej. Przejęcie CIMPA w październiku 2015 roku umożliwia zintensyfikowanie jej obecności na rynku PLM (Zarządzanie Cyklem Życia Produktu). Po przejęciu wydawcy Cassiopae sfinalizowanym w styczniu 2017 roku, w 2017 roku do Sopra Steria dołączyły trzy nowe firmy: Kentor, 2MoRO i Galitt.

W 2018 roku Grupa przejmuje niemiecką firmę informatyczną BLUECARAT, aby wzmocnić swoją pozycję w Niemczech i zaoferować nowe możliwości rozwoju lokalnej spółce zależnej oraz Sword Apak w celu uzupełnienia Oferty pożyczek. W 2019 roku doszło do dwóch znaczących przełomów na podstawowym rynku bankowym poprzez przejęcie SAB i partnerstwo ze Sparda-Bank w Niemczech, co umożliwiło jej zbudowanie platformy cyfrowej dla siedmiu niemieckich banków. Pod koniec 2019 roku, Sopra Steria wzmocniła również swoją działalność i skonsolidowała swoją strategię, wprowadzając nową markę konsultingową w zakresie transformacji cyfrowej, Sopra Steria Next.

Obecnie, Grupa jest jednym z 5 największych europejskich graczy w dziedzinie transformacji cyfrowej, zapewniając globalną odpowiedź na wyzwania związane z rozwojem i konkurencyjnością dużych firm i organizacji.

2014

Narodziny nowego europejskiego lidera transformacji cyfrowej.

Dzięki uzupełniającym się liniom biznesowym, pionom strategicznym, obecności geograficznej i podobnej kulturze korporacyjnej, dwaj gracze łączą się, tworząc grupę Sopra Steria.

2000 - 2014

Wspieranie transformacji cyfrowej.

Pęknięcie bańki internetowej w 2001 roku przyspiesza zmiany rynkowe. Klienci szukają globalnych graczy, którzy mogą wesprzeć ich w transformacji ich biznesów.

Steria odpowiada na te wyzwania poprzez duże i strukturyzujące przejęcia, takie jak integracja działalności usługowej Bull w Europie w 2001 r., Przejęcie niemieckiego Mummert Consulting w 2005 r., Xansa, eksperta BPO (Outsourcing Procesów Biznesowych) w 2007 r.

Sopra łączy rozwój wewnętrzny i zewnętrzny, aby skonsolidować swoją ekspansję europejską i centra umiejętności: doradztwo, integrację systemów i publikację rozwiązań. Axway, spółka zależna powstała w wyniku konsolidacji działów infrastruktury oprogramowania Grupy, zadebiutowała na giełdzie w 2011 roku.

1985 – 2000

Wyniki ekonomiczne w centrum strategii.

Biorąc pod uwagę dojrzałość rynku usług IT, Sopra na nowo analizuje swoje podstawy i ponownie koncentruje się na integracji systemów i wydawaniu oprogramowania. Grupa Sopra zadebiutowała na giełdzie w 1990 roku. Steria koncentruje się na usprawnianiu i industrializacji procesów w celu reorganizacji swojej struktury operacyjnej. Podbudowana dwoma sukcesami komercyjnymi, Steria zadebiutowała na giełdzie w 1999 roku.

1968 – 1985

Usługi informatyczne wspierające modernizację firm.

Sopra i Steria to dwa odrębne podmioty działające w powstającej branży usług IT. Ich wspólny cel: zaspokajanie potrzeb kluczowych klientów poprzez innowacyjne produkty i usługi. Sopra inwestuje w rozwój oprogramowania i rozszerza swoją obecność na rynkach. Jednocześnie, Steria wygrywa kilka kontraktów w sektorze publicznym.

Sopra Steria dzisiaj to także:

  • Top 5 WŚRÓD EUROPEJSKICH GRACZY W BRANŻY IT
  • 4.4B€ PRZYCHODU W 2019 ROKU
  • 46,000 PRACOWNIKÓW
  • DZIAŁAMY 25 KRAJACH